Czerwona Malina,

jest owocem popularnym i bardzo lubianym w Polsce. Oprócz tych najlepszych rosnących w lasach, malinę znajdziemy niemal w każdym przydomowym ogrodzie. Cenimy jej słodki smak, który sprawia, że malina stała się naszą ulubioną przekąską. Chętnie wykorzystujemy ją jako dodatek do ciast i deserów, robimy z niej konfitury, dżemy i syropy.

Właściwości zdrowotne maliny są nam mniej znane. Najczęściej wykorzystujemy ją w postaci soku lub syropu i stosujemy jako środek wzmacniający naszą odporność, działający przeciwgorączkowo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Puree z malin w Nuku Hiva

Soczyste i aromatyczne owoce Maliny, zawierają sporo witamin, m.in. witaminę C, E, B1, B2, B3, B6, B9, K i wiele minerałów: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk. Maliny są wartościowym źródłem polifenoli, które chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Zawierają kwasy organiczne, są też źródłem błonnika.
Z tych powodów, maliny dają nam zdecydowanie więcej korzyści, niż tylko te, które są powszechnie znane.
Dzięki polifenolom malina ma działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwalergiczne, a nawet przeciwcukrzycowe (katechiny wpływają na tworzenie się insuliny i hamują wytwarzanie glukozy w wątrobie, obniżając stężenie cukru we krwi).
Polifenole „wymiatając” wolne rodniki, wpływają korzystnie również na zdrowie oczu i mózgu, poprawiając poziom percepcji. Opóźniają proces starzenia, mogą zapobiegać demencji starczej, chorobie Alzheimera, Parkinsona, zaćmie i zwyrodnieniu plamki żółtej.

Według niedawno przeprowadzonych badań, maliny mimo iż zawierają cukry, świetnie sprawdzają się jako składnik diety odchudzającej. Wsparciem w spalaniu tkanki tłuszczowej, może pochwalić się keton malinowy, który usprawnia metabolizm i obniża wagę komórek tłuszczowych. Owoce malin stymulują też oczyszczanie organizmu z toksyn, przyspieszają trawienie, przez co zapobiegają wzdęciom i zaparciom.

Malina doskonale sprawdza się nie tylko wewnątrz naszego organizmu, ale i zewnętrznie. Spowalnia bowiem proces starzenia się skóry, wywołany negatywnym wpływem środowiska. Zmiękcza ją, nawilża i tonizuje. Zapobiega tworzeniu się wyprysków, a dzięki właściwościom ograniczającym stany zapalne może pomocna przy trądziku i łupieżu.

Napój Nuku Hiva zawiera 9 wyselekcjonowanych owoców, które wzmacniają siłę działania owocu noni. Puree z malin nadaje Nuku Hiva wyjątkowy smak i daje szereg dodatkowych korzyści dla naszego organizmu.
Opatentowana przez Johna Wadswortha technologia Świeżej Pasteryzacji, daje nam całkowite bezpieczeństwo spożywania napoju i jednoczesnie możliwość korzystania ze wszystkich składników odżywczych zawartych w owocach, jakby przed chwilą zostały zerwane z drzewa lub krzewu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się do naszego newslettera.

Powyższy tekst opracowany został na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

__