Czarna porzeczka i Nuku Hiva

Bardzo wiele osób docenia czarną porzeczkę jako doskonałe źródło witaminy C. Jednak jej profilaktyczne zastosowanie dla dobrej kondycji naszego organizmu jest znacznie większe.
Czarna porzeczka został doceniona już w XVII wieku, kiedy to opat z klasztoru Dijon przedstawił jej lecznicze i przeciwstarzeniowe właściwości nazywając ten czarny owoc „eliksirem młodości„.

To swoje antyoksydacyjne działanie, czarna porzeczka zawdzięcza bardzo dużej zawartości przeciwutleniaczy – proantycyjanidyny, które oczyszczają organizm z wolnych rodników.
Działają antybakteryjnie, antyalergicznie, przeciwwirusowo, obniżają poziom glukozy we krwi, działają ochronnie na miąższ wątroby, hamują proces starzenia (obniżając poziom AGE* w organizmie), zapobiegają namnażaniu się komórek nowotworowych, dbają o nasze serce, nerki i układ pokarmowy, zwalczając bakterie E. coli.

czarna porzeczka w Nuku HivaOprócz 4x większej zawartości witamy C niż w pomarańczy czarna porzeczka zawiera również witaminy z grupy B, witaminę A, biotynę oraz kwas foliowy (Witamina B9) i wiele składników mineralnych, m.in. magnez, wapń, potas i żelazo, oraz mikroelementów.

W napoju Nuku Hiva zastosowano puree z czarnej porzeczki, optymalizując korzyści jakie daje naszemu ciału ten czarny owoc.

Na pewno najwięcej substancji biologicznie czynnych zawierają czarne porzeczki, świeżo zerwane z krzaka. Jednak dzięki zastosowaniu przez Zennoa opatentowanej technologii „świeżej pasteryzacji„, w Nuku Hiva otrzymujemy unikalną wartość i jakość owoców, jakby dopiero co były zerwane.
Warto też pamiętać, że czarna porzeczka, to zaledwie jeden z dziewięciu wyjątkowych owoców, które wzmacniają działanie owocu noni i dają fenomenalną wartość dla napoju Nuku Hiva w postaci ponad 1200 składników odżywczych i związków fenolowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz poznać projekt Zennoa? Zapisz się do naszego Newslettera.

__

* AGE (Advanced Glication Endproducts) – końcowe produkty zaawansowanej glikacji. To związki, które tworzą się kiedy nadmiar cukru wiąz białkiem. Proces ten trwa całe nasze życie, jednak wraz z upływem lat, nadmiarem stresu, złego odżywiania, zanieczyszczeń, związki te kumulują się i zdaniem wielu naukowców i dietetyków – stanowią przyczyną przedwczesnego starzenia się organizmu. Mogą też być przyczyną wielu chorób przewlekłych.